Jak wiecie Mikołaj Kujawski reprezentował Kolegium Sędziów ŁZPN na Zgrupowaniu CORE POLSKA. Załączamy krótką relację z całego pobytu, który był bardzo intensywny ale i pełen niespodziewanych sytuacji, co przeczytacie poniżej:

Jestem bardzo zadowolony, że mogę być uczestnikiem dziewiątej edycji CORE Polska. Jesienny zjazd odbył się w Kielcach od piątku 16.09 do środy 21.09. Piątkowy dzień zaczął się od testu stabilizacji na Uniwersytecie Medycznym w Kielcach. Następnie nastąpiło oficjalne otwarcie programu CORE Polska. Od razu po rozpoczęciu zaczęliśmy od losowania meczów sobotnich oraz niedzielnych. Udało mi się wylosować sobotni mecz Lublinianka Lublin - Korona II Kielce jako sędzia techniczny oraz niedzielny mecz Cracovia II - Wisłoka Dębica na środku. Sobotni dzień zaczęliśmy od... testu pisemnego w języku polskim a potem rozjechaliśmy się w zespołach 4-osobowych na swoje zawody. W naszym sobotnim meczu wydarzyło się coś niecodziennego... Zostałem pierwszym uczestnikiem wszystkich edycji CORE, który zastąpił sędziego na boisku. Niestety Kacper doznał kontuzji w 80 minucie i dokończyłem zawody za niego. Mimo, że to było tylko 20 minut (razem z doliczonym czasem) to i tak była to intensywna końcówka meczu z ważnymi decyzjami do podjęcia dla sędziego.

Niedzielne zawody, które miałem na środku również były zawodami niełatwymi, z ważnymi decyzjami. Bezpośrednia czerwona kartka w 29 minucie, która nie była sytuacją łatwą do podjęcia, podyktowany rzut karny w 40 minucie oraz druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona kartka w 44 minucie, także trochę się działo...:)

Instruktorem w tym meczu był Pan Jacek Walczyński, który na co dzień obserwuje mecze PKO Ekstraklasy, a także pod względem biegowym obserwował mnie Pan Grzegorz Krzosek - trener przygotowania fizycznego FIFA.

W niedzielę wieczorem, gdy każdy już przyjechał ze swoich meczów, mieliśmy odnowę biologiczną.

Poniedziałek oraz wtorek poświęciliśmy na omawianie swoich meczów. Każdy sędzia wyciął ze swojego meczu około 35-50 klipów (!) i wspólnie omawialiśmy i analizowaliśmy pod kątem co było dobre i poprawne, a co można zrobić lepiej i jak się inaczej zachować na przyszłość. Warto dodać, że jednego dnia był również z nami Przewodniczący Polskiego Kolegium Sędziów Pan Tomasz Mikulski, który również nam doradzał co i jak możemy zrobić lepiej.

W poniedziałek dodatkowo mieliśmy trening praktyczny na boisku z sędzią międzynarodowym Damianem Sylwestrzakiem oraz test mobilności z Panem Grzegorzem Krzoskiem. Na tych zajęciach ćwiczyliśmy głównie koncentrację oraz współpracę a także odgrywaliśmy różne, niełatwe sytuacje boiskowe.

We wtorek przed śniadaniem najpierw mieliśmy pomiar tkanki tłuszczowej a później wyszliśmy na poranny rozruch.

Ostatniego dnia zjazdu mieliśmy najpierw test ze znajomości przepisów w języku angielskim a później test szybkościowy na 40 metrów oraz test Yo-Yo, który bada wydolność.

Podsumowując, jestem zadowolony, że mogłem wziąć udział w jesiennym zjeździe programu CORE Polska. Był to intensywny czas, który na pewno nie był zmarnowany i wierzę, że ten czas poświęcony na analizie klipów oraz treningach techniczno - taktycznych podniesie mój poziom sędziowania.